תג מאיר,
ספר תורה ספרדי למכירה בתכלית ההידור

ספר תורה זה הלב של הבית כנסת והחיים היהודיים. התורה הקדושה שניתנה לנו מהשמיים על ידי משה רבנו בהכתבה מהשם יתברך. 

ספר התורה הוא העתק מדוייק של אותו הספר שניתן לנו בהר סיני באש תוך כדי מעמד הר סיני. אנו מתייחסים לכך ברצינות רבה ורואים בתפקיד שלנו כתפקיד מקודש להגדיל ורומם את שם השם בעולם. לעשות קידוש השם.

5rividy9fcg ספר תורה ספרדי למכירה 1
מי אנחנו?

תג מאיר ספרי תורה,
הספר של השם יתברך הוא הכתר שלנו שמאיר את העולם.

tmofoyrg1dc ספר תורה ספרדי למכירה 4
4299038 ספר תורה ספרדי למכירה 6
epqf0ieko8 ספר תורה ספרדי למכירה 8

אנו מאמינים שספר התורה הוא הכתר של כל יהודי באשר הוא. בין אם אתם רוצים לקיים את המצווה לכתוב ספר תורה, ובין אם אתם רוצים להקדיש את הספר תורה לעילוי נשמת, אנו נשתדל לעשות הכל לשם שמיים ולקדש את שם השם בעולם על ידי הספר תורה כמו שכתוב בפוסקים.

ספר תורה מהודר זה לא דבר של מה בכך. אנו משקיעים מאות שעות בכל ספר תורה, והכל בכדי שהוא יהיה מהודר וכשר, כמובן שהספרים עוברים הגהה כמו שנפסק בשולחן ערוך, ברמב"ם ויתר הפוסקים והכל נעשה לפי ההלכה בתכלית ההקפדה והטהרה. כל הזכרת שמות הקודש נעשית "לשם קדושת שם השם" והסופרים יראי שמיים ובקיאים בהלכות סת"ם. 

מטבע הדברים לסופרים שלנו יש הסמכות, תעודות וכל מה שצריך בכדי להיות סופר סת"ם מומחה.

ניתן לכתוב או לקנות אצלנו ספרי תורה בהזמנה אישית לפי גודל, סוג כתב (אשכנזי, ספרדי, תימני וחב"ד/האר"י).

אנו מקפידים ששם השם יכתב כדת וכדין, עם ה' ראשונה כמו שכתבו בזוהר הקדוש והאר"י הקדוש וכן הלאה. 

פנו אלינו בכדי לקבל הצעת מחיר

ספר תורה זה הלב של הבית כנסת והחיים היהודיים. התורה הקדושה שניתנה לנו מהשמיים על ידי משה רבנו בהכתבה מהשם יתברך. 

ספר התורה הוא העתק מדוייק של אותו הספר שניתן לנו בהר סיני באש תוך כדי מעמד הר סיני. אנו מתייחסים לכך ברצינות רבה ורואים בתפקיד שלנו כתפקיד מקודש להגדיל ורומם את שם השם בעולם. לעשות קידוש השם.

ספר תורה של השם

כדאי לקרוא בבלוג שלנו

מהו ספר תורה ספרדי?

התורה היא הטקסט המרכזי של היהדות, וספר תורה הוא העותק בכתב יד של התורה המשמש בשירותי דת. המילה "ספרדי" מתייחסת ליהודי ספרד, פורטוגל וצפון אפריקה, שיש להם מסורות ומנהגים ייחודיים משלהם. ספר התורה הספרדי הוא עותק בכתב יד של התורה המשמש את הקהילה היהודית הספרדית. נוסח ספר התורה הספרדי מבוסס על המסורה, שהוא הנוסח העברי הסטנדרטי של התנ"ך. ספר התורה הספרדי כתוב בכתב מרובע, והוא כולל את כל ספרי התנ"ך העברי. ספר התורה הספרדי ממוקם בדרך כלל בתיק מיוחד המכונה ארון קודש, והוא שמור בבית כנסת ליד ארון הברית.

תולדות ספר התורה

הספרדי ספר התורה הספרדי הוא ספר תפילה יהודי יקר שעבר דורות. ההיסטוריה של ספר התורה הספרדי נמשכת עד ספרד של ימי הביניים, שם הוא נוצר על ידי יהודים ספרדים שגורשו מהארץ. השם "ספרדי" בא מהמילה העברית לספרד, "ספרד". ספר התורה הספרדי כתוב בכתב העברי העתיק המכונה "אשורי". כתב מסוג זה שימש את יהודי ספרד ופורטוגל במהלך ימי הביניים. ספר התורה הספרדי הוא ייחודי בין ספרי התפילה היהודיים משום שהוא מכיל את כל נוסח התנ"ך העברי, כולל מגילת אסתר, שאינה מצויה בגרסאות אחרות של ספר התפילה. ספר התורה הספרדי בולט גם באיוריו היפים, המתארים סצנות מהחיים היהודיים בספרד של ימי הביניים. כיום, ספר התורה הספרדי מוקיר על ידי יהודים ברחבי העולם כסמל להיסטוריה ולמורשת המשותפת שלהם.

מי כותב ומברך ספר תורה ספרדי?

ספר תורה ספרדי הוא עותק בכתב יד של חמשת חומשי תורה. המילה "ספרדי" מתייחסת ליהודים שחיו בספרד ובפורטוגל לפני שנאלצו להתנצר במאה ה-14 או לגלות. יהודים אלו התיישבו מאוחר יותר באזורים אחרים באירופה וב- האימפריה העות'מאנית, שם הקימו קהילות נפרדות משלהם. כיום קיימות קהילות ספרדיות בכל רחבי העולם, כל אחת עם המנהגים והמסורות הייחודיות לה. אחד ההיבטים החשובים ביותר של התרבות הספרדית הוא ספר התורה. ספר תורה ספרדי הוא בדרך כלל נכתב ע"י סופר חבר בקהילה. הסופר מעתיק בקפידה כל מילה ואות מתוך עותק אב, באמצעות נוצה ודיו מיוחד. 

מה קורה בזמן טקס הכנסת ספר תורה?

טקס הקדשת ספר תורה הוא אירוע מיוחד מאוד. זוהי הזדמנות לקהילה להתכנס ולחגוג את בואו של ספר תורה חדש. הטקס מתקיים בדרך כלל באמצע השבוע, והוא מתחיל בסיום הכתיבה, ריקודים וחגיגות. לאחר מכן נשא הרב נאום קצר, ולאחר מכן נושאים את ספר התורה לבית הכנסת. הקהילה מתאספת סביבה, ולכל אדם יש הזדמנות לקרוא בתורה. לאחר הקריאה יש תפילה, ולאחר מכן הרב מברך. הטקס מסתיים בשירת "עם ישראל חי".

מדוע ספרי התורה כה חשובים לעם היהודי

ספר תורה הוא עותק בכתב יד של התורה, הספר הקדוש ביותר ליהדות. התורה מכילה את חמשת חומשי תורה, המהווים את הבסיס להלכה והדת היהודית. במשך אלפי שנים התורה היא המרכז בחיים היהודיים.

שאלות נפוצות על ספר תורה ספרדי

מהו ספר תורה ספרדי?

ספר תורה ספרדי הוא ספר תורה שנכתב בכתב הספרדי המסורתי. ספר תורה מסוג זה משמש יהודים ספרדים, שהם צאצאים של היהודים שחיו בספרד לפני האינקוויזיציה.

במה שונה ספר תורה ספרדי מספר תורה אשכנזי?

ההבדל העיקרי בין ספר תורה ספרדי לספר תורה אשכנזי הוא הכתב ששימש לכתיבתו. הספרדים השתמשו בכתב עברי שונה מהאשכנזים, מה שגורם לספרי התורה שלהם להיראות מעט שונים. בנוסף, אופן כתיבת התורה השתנה מעט בין שתי העדות. לדוגמה, האשכנזים בדרך כלל כתבו את התורה באותיות קטנות יותר, בעוד שהספרדים השתמשו באותיות גדולות יותר.

איך אני יכול לשים את ידי על ספר תורה ספרדי?

אם תרצו להחזיק ספר תורה ספרדי, תוכלו לפנות אלינו.